Kontakt os

Har du spørgsmål eller brug for hjælp, er du velkommen til at sende en mail direkte til info@egon-olsen.dk eller ved at bruge formularen. Har du brug for at kontakte en specifik medarbejder, kan du finde den nødvendige information nedenfor.

Du kan også finde os på Anmeld Håndværker

Eller ringe til os på vores hovednummer:+45 56 14 80 90

Sociale medier

  • * påkrævet felt

Medindehavere og medarbejdere

Michael Hoff-Møller
Adm. Direktør

Telefon: 23 31 33 48
michael@egon-olsen.dk

Jesper Rasmussen
Økonomichef

Telefon: 50 98 00 69
jesper-r@egon-olsen.dk

Gitte Grevy
Bogholder

Telefon: 23 71 26 52
gitte@egon-olsen.dk

Helle Hichmann Madsen
Bogholder ass.

Telefon: 31 51 48 88
helle@egon-olsen.dk

Christine Dehn
HR

Telefon: 21 42 94 01
christine@egon-olsen.dk

Hans-Henrik Christensen
Servicechef

Telefon: 31 19 41 42
hans-henrik@egon-olsen.dk

Kim Svendsen
Konduktør

Telefon: 24 59 49 27
kim-s@egon-olsen.dk

Finn V. Jensen
Entreprisechef

Telefon: 23 11 61 22
finn@egon-olsen.dk

Mikkel Bundgaard
Konduktør

Telefon: 24 21 22 50
mikkel@egon-olsen.dk

Casper Leidesdorffs
Konduktør

Telefon: 23 60 60 18
casper-l@egon-olsen.dk

Alessandro Cofrancesco
Konduktør

Telefon: 40 43 77 84
alessandro@egon-olsen.dk

Rasmus Uldbæk
Konduktør

Telefon: 53 78 83 00
rasmus-u@egon-olsen.dk

Nicklas Schneider Thylkjær
Konduktør

Telefon: 31 20 54 40
nicklas-t@egon-olsen.dk

Ulrich Olsen
Konduktør

Telefon: 21 56 07 58
ulrich@egon-olsen.dk

Lars Jørnels
Konduktør

Telefon: 51 42 17 39
lars-j@egon-olsen.dk

Søren Mogensen
Konduktør

Telefon: 20 34 72 79
spm@egon-olsen.dk

Michael Hoff-Møller
Adm. Direktør

Telefon: 23 31 33 48
michael@egon-olsen.dk

Jesper Rasmussen
Økonomichef

Telefon: 50 98 00 69
jesper-r@egon-olsen.dk

Gitte Grevy
Bogholder

Telefon: 23 71 26 52
gitte@egon-olsen.dk

Helle Hichmann Madsen
Bogholder ass.

Telefon: 31 51 48 88
helle@egon-olsen.dk

Christine Dehn
HR

Telefon: 21 42 94 01
christine@egon-olsen.dk

Hans-Henrik Christensen
Servicechef

Telefon: 31 19 41 42
hans-henrik@egon-olsen.dk

Kim Svendsen
Konduktør

Telefon: 24 59 49 27
kim-s@egon-olsen.dk

Finn V. Jensen
Entreprisechef

Telefon: 23 11 61 22
finn@egon-olsen.dk

Mikkel Bundgaard
Konduktør

Telefon: 24 21 22 50
mikkel@egon-olsen.dk

Casper Leidesdorffs
Konduktør

Telefon: 23 60 60 18
casper-l@egon-olsen.dk

Alessandro Cofrancesco
Konduktør

Telefon: 40 43 77 84
alessandro@egon-olsen.dk

Rasmus Uldbæk
Konduktør

Telefon: 53 78 83 00
rasmus-u@egon-olsen.dk

Nicklas Schneider Thylkjær
Konduktør

Telefon: 31 20 54 40
nicklas-t@egon-olsen.dk

Ulrich Olsen
Konduktør

Telefon: 21 56 07 58
ulrich@egon-olsen.dk

Lars Jørnels
Konduktør

Telefon: 51 42 17 39
lars-j@egon-olsen.dk

Søren Mogensen
Konduktør

Telefon: 20 34 72 79
spm@egon-olsen.dk

Persondatapolitik

Kundeinformation
I overensstemmelse med persondataforordningen, er det os meget magtpåliggende, at passe godt på dine personoplysninger.

Som led i indgåelsen af en aftale om tømrer/snedkerarbejde behandler vi hos Egon Olsen & Søn A/S en række almindelige personoplysninger om dig, som navn, adresse, e-mail etc. vedrørende dig som kunde, og vi skal derfor i henhold til databeskyttelsesforordningen give dig en række oplysninger.

Dataansvarlig
Den dataansvarlige for behandling af dine personoplysninger er:

Egon Olsen & Søn A/S
Langager 2
2680 Solrød Strand

E- mail: info@egon-olsen.dk
Telefonnummer: 56 14 80 90
CVR: 26083834

Databehandlings formål
Vi behandler dine personoplysninger med det formål at kunne opretholde samarbejdet i forhold til besigtigelse, tilbudsgivning, fakturering og entreprise

kontrakter m.m. og for at yde den bedst mulige service til dig.

Retsgrundlag
Behandlingen sker dels i henhold til databeskyttelsesforordningen artikel 6, stk. 1, litra b, fordi behandling af oplysninger er nødvendige for udførelse af

kontrakt/aftale med dig. Desuden sker behandlingen i henhold til artikel 6, stk.* 1, litra f., idet behandlingen er nødvendig af hensyn til gennemførelse af
entreprise opgaver for dig.

Videregivelse af personoplysninger
Dine personoplysninger kan blive videregivet til relevante underentreprenører, leverandører, offentlige myndigheder, rådgivere, med henblik på at aftalen med kan realiseres. Egon Olsen & søn gemmer dine personoplysninger så længe der er påkrævet som dokumentation til de offentlige instanser og lovkrav.

Dine rettigheder
Du har retten til at:

  • få indsigt i hvilke personoplysninger vi har om dig
  • anmode om berigtigelse eller sletning
  • anmode om begrænsning af behandling og gøre indsigelse mod denne behandling
  • transmittere oplysninger.

Hvis du ønsker adgang til de personoplysninger, som vi behandler om dig hos Egon Olsen & søn, kan du rette henvendelse til os på info@egon-olsen.dk eller på tlf. 56 14 80 90.

Du kan læse mere om dine rettigheder i Datatilsynets vejledning om de registreredes rettigheder som du finder på www.datatilsynet.dk

Du har mulighed for at indgive klage til Datatilsynet, Borgergade 28, 5, 1300 København K, hvis du mener at Egon Olsen & Søn A/S ikke behandler dine personoplysninger i overensstemmelse med databeskyttelsesreglerne.